Duslintuvų remontas

Kokios duslintuvo funkcijos?

Automobilio dujų išmetimo sistema yra atsakinga už saugų dujų, kurios išskiriamos dirbant varikliui pašalinimą bei garso, susidarančio dujų išmetimo metu slopinimą. Sugedus dujų išmetimo sistemai, reikalingas duslintuvo remontas.

Kokios duslintuvo funkcijos?

Netvarkinga išmetimo sistema sukelia pašalinius garsus ir triukšmą.

Duslintuvas ne tik slopina variklio triukšmingumą, bet ir kontroliuoja kenksmingų ir toksinių medžiagų emisiją į atmosferą. Be to, duslintuvas apsaugo nuo dujų pasklidimo į automobilio saloną.

Kodėl sugedo duslintuvas?

Staigūs temperatūrų pokyčiai, drėgmė, nuo korozijos apsaugančių priemonių naudojimas, mechaniniai pažeidimai, vibracija ar net kuro kokybė – tai priežastys, dažniausiai lemiančios duslintuvo susidėvėjimą.

Dėl korozijos išmetimo sistemoje atsiranda skylės, nusidėvi lanksčioji mova, kuri yra viena silpniausių išmetimo sistemos dalių.

Miesto vairuotojams ypač aktualu – netinkama automobilio eksploatacija, nes važinėjant tik trumpais atstumais iš duslintuvo nespėja išgaruoti kondensatas.

Gendančio duslintuvo požymiai:

—  padidėjęs variklio triukšmas

—  išmetimo dujų patekimas į automobilio saloną

—  beldimo į automobilio dugną garso atsiradimas

—  ant duslintuvo atsiradę suodžiai

Duslintuvo remontas

Specialistai, įvertinę transporto priemonės būklę, galės pasakyti, kokių darbų vertėtų imtis.

Kartais prireikia pakeisti lanksčiąją movą ar kitą išmetamosios sistemos dalį, kartais – ir daugiau šios sistemos detalių.

Nedideliam duslintuvo gedimo šalinimui užteks virinimo. Visos virinimo vietos privalo būti padengtos dažais, kad apsaugoti metalą nuo rūdijimo (virinamas metalas yra pažeidžiamas karščio todėl nepadengtos siūlės labai sparčiai pasidengia rūdimis ir rūdija. Tokios siūlės po metų būs surūdijusios ir greičiausiai procedūrą reikės kartoti).

Tačiau virinimas yra trumpalaikis sprendimas, todėl norėdami ilgai džiaugtis sklandžiai ir saugiai veikiančiu automobiliu, surūdijusį ar pasenusį duslintuvą pakeiskite.  

Paprastai yra keičiama duslintuvo vidurinioji dalis einanti nuo variklio pabaigos iki pat galinio bakelio, galinis bakelis jei geros būklės gali būti paliekamas senas, o jei reikia – keičiamas nauju. Tiesa, reikia pamiršti, kad keičiant duslintuvą reikės ir duslintuvui tarpinių, jų taip pat būna labai įvairių, sujungimai kartais yra tvirtinami ne tik varžtais ir tarpinėmis bet ir spyruoklėmis, kad duslintuvas galėtų šiek tiek judėti.

Autocentre Žibintas atliekami šie išmetimo sistemos remonto darbai:

—  Duslintuvų remontas

—  Duslintuvo keitimas

—  Išmetimo kolektoriaus remontas, keitimas

—  Lambda zondo reguliavimas, keitimas

—  Katalizatoriaus plovimas, keitimas

—  DPF/FAP suodžių filtrų valymas, keitimas

—  Išmetimo sistemos virinimas

—  Galinio bakelio keitimas

—  Vidurinės dalies keitimas

—  Gofros keitimas

—  Kolektoriaus tarpinės keitimas

Naudinga

Bosch Car Service Autocentras Zibintas

Bosch Car Service autoservisas

Europos Sąjungoje taikomi griežti techniniai žibintų reglamento reikalavimai, visi žibintai turi atitikti aukščio, šviesos srauto stiprumo, spalvos ir šviesos srauto kampo reikalavimus, kitu atveju...

Skaityti daugiau >
Automobilio detailingas_naudinga_Autocentras Zibintas

Automobilio detailingas. Kas tai?

Europos Sąjungoje taikomi griežti techniniai žibintų reglamento reikalavimai, visi žibintai turi atitikti aukščio, šviesos srauto stiprumo, spalvos ir šviesos srauto kampo reikalavimus, kitu atveju...

Skaityti daugiau >
Scroll to Top