Važiuoklės remontas

Kodėl reikalingas remontas?

Važiuoklė yra viena iš pagrindinių automobilio sistemų, užtikrinančių saugų ir komfortišką važiavimą. Važiuoklę sudaro ratai, ašys, amortizatoriai, vairo mechanizmas, stabilizuojančios dalys – tai yra sistema su daug dalių ir tvirtinimo taškų, o kiekvienas automobilio modelis turi tik jam būdingų sprendimų. Viena sudilusi ar sugedusi važiuoklės dalis gali sąlygoti kitos detalės gedimą ir remonto kaina pakils.

Kodėl važiuoklės arba pakabos remontas yra vienas dažniausiai pasitaikančių automobilio remonto darbų?

Kelyje automobilis patiria didelę apkrovą – dėl keliuose esančių nelygumų ir duobių automobilio važiuoklė patiria smūgius ir greičiau dėvisi. Tai sąlygoja gedimus, reikalingas remontas. Net stovinčio automobilio pakabos dalys turi atlaikyti didelį krūvį, t.y. nuolat dirba.

Važiuoklės gedimo požymiai

Kada jau laikas susirūpinti ir kreiptis į servisą?

—  Jeigu pastebėjote netolygų padangų susidėvėjimą – daugeliu atvejų netolygiai susidėvėjusios padangos gali pažeisti važiuoklę, todėl rekomenduojama apžiūrėti važiuoklę.

—  Bildesys ar kitas išorinis triukšmas iš transporto priemonės pakabos važiuojant per duobes – jeigu stabdžių sistema blogai veikia, dažnai pasigirsta metalo trynimo ar girgždėjimo garsas stabdant. Ratų traškėjimas sukant vairą į vieną arba į abi puses dažniausiai yra pusašio lanksto (pusašio šarnyro/granatos) susidėvėjimo požymis. Siekiant sumažinti granatos nusidėvėjimo riziką, reikia reguliariai tikrinti granatos gumą, nes nešvarumai gali paspartinti granatos gedimą. Neleistiną triukšmą gali sukelti ir transporto priemonės amortizavimo, ratų guolių, vairo kolonėlės gedimas dėl susidėvėjusių įvorių ar vyrių.

—  Suprastėja transporto priemonės valdymas – vairavimas ir manevravimas tapo nesklandus ir automobilis tarsi „neklauso“ vairuotojo. Kartais užtenka ratus sulygiuoti su ratų geometrijos suvedimo stendu, tačiau kartais reikia remontuoti pakabą, nes gali susidėvėti vairo kolonėlė, vairo jungtis ar jo antgaliai, pažeistos įvorės (guminės įvorės), amortizavimo sistemos. Automobilio „nešimas į šoną“ gali įvykti ir tada, kai automobilis eksploatuojamas su netinkamomis padangomis.

—  Juntama vibracija – transporto priemonė važiuojama su netinkamomis padangomis, pažeista važiuokle arba netinkamais, nelygiais ratlankiais, važiuojant dideliu greičiu. Pažeisti ratlankiai ar netinkamos padangos gali turėti didelės įtakos vairavimo patogumui ir saugumui. Netinkamas padangų slėgis taip pat gali priversti automobilį „plaukti“. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad padangos protektorius nusidėvi tolygiai.

  Padidėję degalų sąnaudos – dažniausiai degalų sąnaudoms įtakos turi mūsų vairavimo įpročiai, kelio sąlygos, oro slėgis padangose. Tačiau ne visiems žinoma, kad degalų sąnaudų padidėjimas gali atsirasti ir dėl netvarkingos važiuoklės.

Kaip dažnai atlikti važiuoklės patikrą?

Norint išvengti netikėtų gedimų, rekomenduojame periodiškai atlikti pakabos detalių patikrą, ypač po žiemos. Taip užbėgsite už akių dideliems gedimams ir automobilio remonto darbams. Žinoma, jeigu automobilį eksplotuojate daug ir dažnai, ypač duobėtais, sunkaus pravažiavimo keliais, važiuoklės patikrą atlikite dažniau, kelis kartus metuose.

Laiku nustačius gedimą, gali užtekti pakeisti arba suremontuoti vieną detalę. Tačiau nepašalinus gedimo laiku, gali tekti atlikti pilną važiuoklės remontą. Laiku suremontuota automobilio važiuoklė apsaugo kitas važiuoklės detales nuo gedimų.

Be to, nuo to priklauso Jūsų ir kitų eismo dalyvių saugumas.

Naudinga

Bosch Car Service Autocentras Zibintas

Bosch Car Service autoservisas

Europos Sąjungoje taikomi griežti techniniai žibintų reglamento reikalavimai, visi žibintai turi atitikti aukščio, šviesos srauto stiprumo, spalvos ir šviesos srauto kampo reikalavimus, kitu atveju...

Skaityti daugiau >
Automobilio detailingas_naudinga_Autocentras Zibintas

Automobilio detailingas. Kas tai?

Europos Sąjungoje taikomi griežti techniniai žibintų reglamento reikalavimai, visi žibintai turi atitikti aukščio, šviesos srauto stiprumo, spalvos ir šviesos srauto kampo reikalavimus, kitu atveju...

Skaityti daugiau >
Scroll to Top