Kondicionavimo sistemos remontas

Kaip veikia kondicionavimo sistema?
Kondicionavimo sistema arba kondicionierius, užtikrinantis keleivių komfortą yra beveik visų šiuolaikinių automobilių standartinėje komplektacijoje. O šiltuoju metų laiku tai yra viena dažniausiai naudojamų priemonių.

Kaip veikia kondicionavimo sistema?

Kondicionavimo sistemos veikimo principas yra paprastas: maišomas atšaldytas ir atšildytas oras iki tam tikros temperatūros. Atšaldytas oras vėsinamas garintuve, o pašildytas oras – šildytuve. Oro kondicionavimo sistema automobilyje atlieka keletą funkcijų – ji ne tik vėsina, bet ir valo saloną nuo drėgmės ir įvairių kvapų. Pagrindinis skirtumas tarp buitinio oro kondicionieriaus ir kondicionavimo sistemos automobilyje, kad ji veikia ne iš elektros tinklo, o iš variklio. Tai reiškia, kad automobilio kondicionavimo sistemą veikia ir išorės faktoriai, kurie gali privesti prie tam tikrų sistemos gedimų. Neigiamų poveikių turi temperatūros pokyčiai ir vibracijos, kurios yra neišvengiamos bet kurioje transporto priemonėje.

Kodėl sugedo kondicionierius?

Dažniausias kondicionierių gedimas – atsiradę nesandarumai, per kuriuos iš sistemos išbėga šaldymo skystis.

Taip pat – nepalankios eksploatavimo sąlygos. Nešvarumai, šiukšlės, tuopų pūkai, apsaugos nuo apledėjimo priemonės ir atsitiktinis vanduo, užkimšęs sistemos dalis, gali sukelti gedimą. Visas purvas kaupiasi po spaustukais ir varžtais. Pūkai ir dulkės užpildo tarpą tarp radiatoriaus ir kondensatoriaus, kuris linkęs sugesti. Būtent todėl plaunant automobilį patartina nepamiršti radiatoriaus, kondensatoriaus ir tarpo tarp jų.

Kitos dažnos gedimų priežastys yra vidinė ir išorinė korozija, garintuvo užteršimas ir užsikimšę drenažiniai vamzdžiai. Garintuvo ir kondensatoriaus veikimą gali paveikti oro, aušinimo skysčio ar alyvos trūkumas arba, atvirkščiai, perteklius. Sistemai nepageidautinas ne tik trūkumas, bet ir perteklius.

Kokie požymiai rodo kondicionavimo sistemos gedimą?

Prastai veikianti kondicionavimo sistema, padidėjęs triukšmas, sistemos nesandarumas, alyvos dėmės kompresoriaus paviršiuje yra pirmieji požymiai, kad reikia atlikti automobilio bei kondicionieriaus patikrinimą.

Jeigu įjungus oro kondicionavimo sistemą salone juntamas nemalonus kvapas, didėja degalų sąnaudos, tai rodo, kad kondicionierius veikia netinkamai.

Dažnas kompresoriaus išjungimas, sugedusios įsiurbimo žarnos, guminių detalių susidėvėjimas dėl kintančių temperatūros pokyčių taip pat primena, kad laikas remontuoti kondicionierių.

Jei spūsties metu automobilis pradeda kaisti ir padidėja degalų sąnaudos nei įprastai, tikėtina, kad sugedo oro kondicionieriaus kondensatorius. Tokiu atveju alyvos dėmės gali atsirasti ir ant kompresoriaus paviršiaus. Kitas svarbus gedimo požymis – išorinio arba vidinio variklio perkaitimas. Išorinį perkaitimą nesunku pastebėti, todėl šis gedimas greitai pašalinamas.

Vidinis perkaitimas yra pavojingesnis, nes jis aptinkamas tik daug vėliau, todėl remontas tampa sudėtingas. Nors yra ir kitų galimų variklio perkaitimo priežasčių, viena iš jų yra kondicionavimo sistemos gedimas.

Freono dujų nuotėkis iš kompresoriaus – rimtas gedimas. Todėl jei ant kompresoriaus korpuso pastebėjote alyvos pėdsakų, gali būti, kad atsirado galinio sandarinimo defektas. Tokiu atveju bus reikalingas kondicionierių kompresorių remontas.

Tokius sudėtingus remonto darbus geriausia atlikti specializuotame autoservise.

Automobilio kondicionierius – tai sudėtinga sistema, kurios remontas reikalauja ne tik specialių žinių ir patirties, bet ir tam tikros įrangos bei instrumentų, be kurių remontas neįmanomas.

Nemažai laiko užtrunka surasti ir nustatyti gedimus, o vėliau ir pašalinti juos.

Išvengti šių problemų padės moderni diagnostikos įranga specializuotame autoservise.

Naudinga

Bosch Car Service Autocentras Zibintas

Bosch Car Service autoservisas

Europos Sąjungoje taikomi griežti techniniai žibintų reglamento reikalavimai, visi žibintai turi atitikti aukščio, šviesos srauto stiprumo, spalvos ir šviesos srauto kampo reikalavimus, kitu atveju...

Skaityti daugiau >
Automobilio detailingas_naudinga_Autocentras Zibintas

Automobilio detailingas. Kas tai?

Europos Sąjungoje taikomi griežti techniniai žibintų reglamento reikalavimai, visi žibintai turi atitikti aukščio, šviesos srauto stiprumo, spalvos ir šviesos srauto kampo reikalavimus, kitu atveju...

Skaityti daugiau >
Scroll to Top