Padangų montavimas, balansavimas ir remontas

Kada reikia keisti automobilio padangas?

Ratai yra vienintelė automobilio dalis, kuri liečia kelią. Kokybiškas ratų montavimas ir nenudėvėtos padangos gali užtikrinti automobiliui gerą, stabilų sukibimą su kelio danga ir mažą stabdymo kelią.

Kada reikia keisti automobilio padangas?

Remiantis LR Susisiekimo ministerijos nustatyta tvarka ir kelių eismo taisyklėmis, Lietuvoje padangų montavimas turi būti atliekamas 2 kartus metuose, keičiantis vasaros ir žiemos sezonams.

Vasarinės padangos į žiemines turi būti pakeistos ne vėliau nei iki lapkričio 10 dienos. Vėliau už taisyklių nepaisymą vairotojams yra taikomos baudos.

Žiemines padangas keisti į vasarines galima nuo balandžio 1 dienos.
Šiais periodais serviso meistrai ypač užimti, todėl padangų keitimo paslaugą rekomenduojame užsisakyti iš anksto.

Padangų nusidėvėjimas

Padangų keitimas taip pat turi būti atliekamas esant padangų nusidėvėjėmui. Vienas iš rodiklių yra padangų protektoriaus gylis. Žieminių padangų minimalus leistinas protektoriaus gylis yra 3 mm, vasarinių padangų – 1,6 mm, tačiau daugelis padangų gamintojų rekomenduoja padangas keisti kai žieminių padangų protektoriaus gylis yra 4-5 mm, vasarinių padangų – 2-3 mm, nes kuo mažesnis padangų protektoriaus gylis, tuo padangų sukibimo savybės blogesnės.

Ratų balansavimas

Ratų balansavimas užtikrina automobilio stabilumą kelyje, mažesnes kuro sąnaudas, tolygų padangų dėvėjimąsi ir mažesnę pakabos gedimų tikimybę, tolygų važiavimą kelyje.

Kada reikia atlikti ratų balansavimą?

—  Ratų balansavimą rekomenduojama atlikti kiekvieną kartą keičiant padangas, nepriklausomai nuo to, ar automobilio padangos bus naujos ar jau naudotos.

—  Kitas atvejis, kada reikalingas ratų balansavimas – važiuojant didesniu greičiu atsiranda vibracija. Dažniausiai tokia vibracija labiau juntama didėjant greičiui, o apie 100 km/val jos galima jau ir nejausti.

Sukelta vibracija įtakoja nevienodą ir greitesnį padangų nusidėvėjimą, automobilio važiuoklės dalių nusidėvėjimą, vairavimo saugumą – nesubalansuotus ratus sunkiau valdyti. Ratų balansavimas nėra brangi paslauga, kurią atlikus laiku, kad vėliau netektų remontuoti kitų dalių.

Padangų remontas

Jei padanga pradurta ar kitaip pažeista, ją vis tiek galima pataisyti. Ratų remontas atliekamas naudojant skirtingas technikas, priklausomai nuo pažeidimo.

—  Padangos užklijuojamos specialiais padangų lopais. Tai patikimiausias būdas sutvarkyti pradurtas padangas. Padanga atskiriama nuo ratlankio, o pradūrimas užsandarinamas padangos vidinėje pusėje.

—  Padangų vulkanizavimas taip pat gali būti naudojamas padangoms taisyti. Šiam remontui pagaminta medžiaga vadinama „žaliąja“ guma. Tai lankstus mišinys, kuris prilimpa prie padangos vulkanizavimo metu, pašalindamas padangos pažeidimus.

—  Viena iš priežasčių, kodėl padangos leidžia orą, gali būti nesandarus ventilis. Tokiu atveju seną ventilį reikia pakeisti nauju.

Priklausomai nuo padangų ir atlikto ratų montavimo bei balansavimo, automobilio stabdymo kelias gali skirtis dvigubai, o tai gali kainuoti gyvybę.

Naudinga

Bosch Car Service Autocentras Zibintas

Bosch Car Service autoservisas

Europos Sąjungoje taikomi griežti techniniai žibintų reglamento reikalavimai, visi žibintai turi atitikti aukščio, šviesos srauto stiprumo, spalvos ir šviesos srauto kampo reikalavimus, kitu atveju...

Skaityti daugiau >
Automobilio detailingas_naudinga_Autocentras Zibintas

Automobilio detailingas. Kas tai?

Europos Sąjungoje taikomi griežti techniniai žibintų reglamento reikalavimai, visi žibintai turi atitikti aukščio, šviesos srauto stiprumo, spalvos ir šviesos srauto kampo reikalavimus, kitu atveju...

Skaityti daugiau >
Scroll to Top