Stabdžių sistemos remontas

Kas sudaro stabdžių sistemą?

Stabdžiai yra svarbi automobilio sistemos dalių, nuo kurios priklauso važiavimo saugumas.
Nuo tinkamos stabdžių sistemos priklauso, kaip greitai pavyks sustabdyti automobilį skirtingomis eismo sąlygomis.

Kas sudaro stabdžių sistemą?

Stabdžių sistema susideda iš diskų, žarnų, stabdžių trinkelių, cilindrų, lynų, stiprintuvų, skysčių ir pagalbinių ABS bei ESP sistemų. Stabdžių trinkelės ir diskai susidėvi greičiau nei kitos atsarginės dalys.

Dėl ko taip greitai susidėvi stabdžių trinkelės ir diskai?

Daugelio automobilio detalių naudojimo laikas yra ribotas. Stabdžių kaladėlių tarnavimo kilometražas gali būti nuo 15 iki net 50 tūkst. km.

Ypač didelę įtaką nusidėvėjimui turi nuvažiuotas atstumas. Stabdžiai susidėvi po tam tikros ridos. Nauji ir kokybiški stabdžių diskai dažnai pažeidžiami dėl susidėvėjusių stabdžių trinkelių. Tada remontas pabrangsta.

Antra, vairavimo stilius turi didelę įtaką stabdžiams. Važiuojant intensyviai ir staigiai stabdant stabdžių diskai gali įkaisti iki aukštos temperatūros, o greitas jų aušinimas gali deformuoti diskus. Ateityje tai sukels nemalonių vibracijų stabdant. Kokybiškas remontas padės pašalinti šiuos gedimus, tačiau jei vairuosite neatsakingai, jūsų automobilio atsarginės dalys susidėvės greičiau, o remonto išlaidos gerokai padidės.

Trečia, stabdžių diskų ir trinkelių nusidėvėjimo laikas labai priklauso nuo šių atsarginių dalių kokybės. Svarbu pasirinkti patikimą gamintoją, siūlantį kokybišką produkciją.

Laiku nepakeitus stabdžių kaladėlių, jos gali sudilti iki metalo, ir spaudžiant stabdžius sugadins stabdžių diskus. Tada remonto kaina bus žymiai didesnė.

Kada laikas susirūpinti automobilio stabdžiais?

—  Pagrindinis požymis, kad laikas tikrinti automobilį ir greičiausiai pamatyti, kad reikalingas stabdžių remontas – netikėtai pasigirdęs girgždesys stabdant.

—  Taip pat jeigu Jūsų transporto priemonės prietaisų skydelyje atsirado piktograma – tai dar vienas signalas, kad kažkas ne taip.

—  Jeigu stabdant automobilį ”neša” į vieną pusę – greičiausiai bus sutrikęs suporto mechanizmas ir netolygiai pasiskirsčiusi stabdymo jėga kiekviename rate, todėl sukelia “nešimo” į šoną efektą.

—  Vibracija spaudžiant standžių pedalą įprastomis vairavimo sąlygomis – tai pasireiškia esant deformuotiems stabdžių diskams, kurių nelygus paviršius atsiremia į stabdžių kaladėles ir taip vibracija persiduoda į pedalą arba į vairą.

 Vibracija stabdant gali būti ir dėl ABS sistemos gedimo. Tokiu atveju prietaisų skydelyje atsiras ABS sistemos arba stabilumo kontrolės klaidos pranešimas.

Stabdžių sistemos yra skirtos sulėtinti judančią transporto priemonę arba visiškai sustabdyti bei išlaikyti jį stovėti vietoje. Siekiant saugumo, turi būti reguliariai atliekama stabdžių sistemos patikra (kompiuterinė stabdžių sistemos diagnostika) ir, nustačius gedimo priežastį, atliktas stabdžių sistemos remontas ar stabdžių keitimas. Stabdžių remonto uždelsimas, laiku neatlikti darbai gali lemti labai rimtas pasekmes, tiek finansines, tiek Jūsų ir artimųjų bei kitų eismo dalyvių saugumui.

Naudinga

Bosch Car Service Autocentras Zibintas

Bosch Car Service autoservisas

Europos Sąjungoje taikomi griežti techniniai žibintų reglamento reikalavimai, visi žibintai turi atitikti aukščio, šviesos srauto stiprumo, spalvos ir šviesos srauto kampo reikalavimus, kitu atveju...

Skaityti daugiau >
Automobilio detailingas_naudinga_Autocentras Zibintas

Automobilio detailingas. Kas tai?

Europos Sąjungoje taikomi griežti techniniai žibintų reglamento reikalavimai, visi žibintai turi atitikti aukščio, šviesos srauto stiprumo, spalvos ir šviesos srauto kampo reikalavimus, kitu atveju...

Skaityti daugiau >
Scroll to Top