Automobilio detailingas. Kas tai?

Naudinga | Rekomenduoja profesionalai
Automobilio detailingas_naudinga_Autocentras Zibintas

Nesvarbu, kokį automobilį vairuojate – naują iš salono, paveldėtą iš tėvų ar jau pamėgtą visureigį, visi nori, kad automobilis išliktų puikios būklės.

Viena iš priemonių, padedančių išlaikyti automobilio kėbulo ir vidaus išvaizdą nepriekaištingą, tai detailingas.

Kas tai - automobilių detailingas?

Sąlyginai neseniai Lietuvoje atsiradusi automobilio išorės ir vidaus salono priežiūtos paslauga. Išvertus iš anglų kalbos žodis „detail“ reiškia detalus. Jis puikiai atspindi šio paslaugos esmę – tai profesionalus automobilio valymas, dėl kurio pasiekiamas idealus vaizdas ne tik automobilio išorės, bet ir jo vidaus, nes kreipiamas maksimalus dėmesys į kiekvieną automobilio detalę.

Automobilio salonas nuolat yra veikiamas neigiamų faktorių. Laikui bėgant apmušalai tampa riebaluoti ir dėmėti, atsiranda nemalonus kvapas, prietaisų skydelis kenčia nuo saulės ultravioletinių spindulių, prarandama originali spalva ir blizgesys, atsiranda įtrūkimai.

Automobilio kėbulą dar labiau veikia išorės faktoriai, sniegas, druskos, kelio dulkės ir akmenukai. Ilgainiui automobilio kėbulas praranda blizgesį, o po nuplovimo vis tiek lieka purvo, matosi smulkūs įbrėžimai. Tokiu atveju jau reikalingas profesionalus automobilio poliravimas – kelio apnašų, druskų, bitumų (smalos) nuvalymas. Kokybiškai ir patikimai dirbantys patyręs specialistai atnaujins kėbulo spalvą bei sugrąžins prarastą blizgesį. Jūsų automobilis atrodys stulbinančiai, be to važiuos našiau.

Poliravimas kėbului suteikia išskirtinumą – švarus, blizgantis ryškios spalvos automobilis yra geriau pastebimas gatvėje, jis atrodo tarsi naujas. Tai puiki proga itin kruopščiai nuplauti automobilį, bei atsikratyti pridžiūvusio purvo, kurio negalėjote nuvalyti automatinėse plovyklose ar plaudami savitarnos plovyklose. Poliruotas kėbulo paviršius yra ne tik švaresnis, bet ir lygesnis, nes pašalinamos nedidelės duobelės ir įbrėžimai.

Darbų eiga

Pirmiausiai, automobilis yra kruopščiai nuplaunamas ir gerai nusausinamas. Nuvalomi visi prilipę nešvarumai. Tam naudojama speciali valymo įranga bei profesionalios priemonės. Kai automobilis yra visiškai švarus ir sausas – atliekami įvairaus sudėtingumo poliravimo darbus.

Profesionalūs specialistai kėbulo paviršių poliruoja naudodami specialius poliruoklius. Šis darbas užima laiko, reikalauja kantrybės bei patirties. Tai itin kruopštus rankų darbas, tad kuo didesnis automobilis – tuo daugiau laiko sugaištama. Poliravimo kaina priklauso nuo automobilio dydžio, būklės ir spalvos.Vienos kėbulo vietos gali būti poliruojamos ilgiau, kitos – trumpiau. Visiems darbams atlikti naudojama tik kokybiška šlifavimo pasta, kuri ne tik suteikia automobiliui blizgesio, sodrina spalvas, bet taip pat panaikina nedidelius įbrėžimus. Didesni ar gilesni įbrėžimai paprastai lieka, tačiau jie nėra taip akivaizdžiai pastebimi. Jie užpildomi dažais bei padengiame laku.

Nupoliravus kėbulą, rekomenduojama padengti apsauginėmis dangomis. Taip Jūsų automobilis ilgesnį laiką išliks gražesnis.

Kokie darbai apima detailing’ą?

Dažnai detailingas tapatinamas su įprastu automobilio plovimu, poliravimu ir valymu. Tačiau taip nėra. Plovykloje – Jums nuplaunamas/išvalomas automobilis. Atliekant detailingą Jums talkina profesionalai kurie savo paslaugomis, žiniomis, rekomendacijomis padeda išlaikyti Jūsų automobilį geriausios galimos būklės. Gerai ir kokybiškai atliekamas detailingas užtrunka gerokai ilgesnį laiką jo atlikimui nei įprasta sudedamoji paslauga ir reikalauja daugiau specializuotų išteklių konkrečiai užduočiai atlikti.

Priklausomai nuo poreikio, detailing’o metu gali būti atliekami šie darbai:

—    Profesionalus valymas ir poliravimas dažų bei lako sluoksnio paviršiaus, ratlankių, stiklų, priekinių žibintų, chromuotų ir plastikinių dalių, toliau dengiant juos specialiomis apsauginėmis priemonėmis.

—    Sausas Pilnas cheminis salono valymas ir jo elementų padengimas apsauginėmis priemonėmis.

—   Nešvarumų ir dulkių valymas nuo durų protarpių ir guminių tarpiklių tarpinių.

—   Chromuotų išmetimo vamzdžių antdėklų ,sparnų posparnių priežiūra ir valymas.

—    Variklio skyriaus valymas ir priežiūra.

—   Automobilio apsauga naudojant plėveles.

Detailingą atlieka savo srities profesionalai, siekiantys tobulų rezultatų, skiriantys dėmesį ir laiką smulkiausių automobilio detalių tobulinimu. Tai kombinacija kruopščiai ir preciziškai atliekamų estetikos procesų, kurie padeda atkurti, apsaugoti ir išlaikyti įvairius automobilio paviršius geriausioje jų estetinėje būklėje. Kitaip tariant paversti įprastus automobilius – ypatingais.

Kokybiškas detailingas yra būtinas kiekvienam automobilio savininkui, kuris nori, kad automobilio interjeras įgytų patrauklią išvaizdą ir sukurtų švaros ir komforto jausmą.

Scroll to Top